Śruby imbusowe – gdzie znajdują zastosowanie?

Śruby imbusowe stosowane są przede wszystkim przy połączeniach gwintowych. Charakteryzują się niezwykłą prostotą zarówno montażu jak i demontażu oraz bardzo dużą wytrzymałością.

Rodzaje śrub imbusowych

Śruby imbusowe posiadają bardzo charakterystyczne ukształtowanie łba, pozwalające na zastosowanie ich do specyficznych mocowań oraz łączeń. Obecnie w sprzedaży dostępne są przede wszystkim śruby imbusowe z zakończeniem stożkowym bądź walcowym. W zależności od wybranego rodzaju wykonywane są one z różnego rodzaju materiałów, a kształt ich gniazda jest dość zróżnicowany. Wybierając śruby imbusowe, przed dokonaniem zakupu należy przede wszystkim brać pod uwagę wielkość ich gwintu. Korzystając z tego typu elementów łączących warto wyposażyć się także w specjalne klucze, dzięki którym możliwe będzie możliwe jak najbardziej optymalne dokręcenie śruby. Każdy z nich jest idealnie dopasowany do specyficznego typu śruby, co umożliwia perfekcyjne jej dokręcenie.

Zastosowanie śrub imbusowych

Śruby imbusowe każdego typu mają dość szerokie zastosowanie we wszelkiego typu urządzeniach oraz maszynach. Te z łbem stożkowym będą się doskonale sprawdzały w połączeniach gwintowych, dlatego też często znajdują swoje zastosowanie w przemyśle, zakładach stolarskich, motoryzacji oraz w firmach budowlano-remontowych. Imbusowe śruby o łbie stożkowym nierzadko wykorzystywane są także w życiu codziennym – przede wszystkim w meblach. Warto przy tym podkreślić, że niezależnie od wybranego rodzaju są one niezwykle trwałe i solidne.

Śruby imbusowe z łbem stożkowym sprawdzają się w połączeniach znajdujących się w miejscach trudno dostępnych. W tym przypadku istnieje bardzo szeroki zakres wyboru średnic gwintu śruby, dzięki czemu jej dostosowanie do charakterystyki danego połączenia jest zdecydowanie łatwiejsze.

Go Top