Nitownica automatyczna a zakup nitów zrywalnych – czy masz dowolność?

Niekiedy zdarzają się sytuacje, gdy występuje potrzeba połączenia elementów przy użyciu nitów zrywalnych. Aby usprawnić pracę, od lat wykorzystuje się automatyczne nitownice – zarówno w przemyśle, jak i na użytek domowy. Od razu trzeba jednak zaznaczyć, iż nie każda nitownica może wykorzystywać dowolne rodzaje nitów zrywalnych.

Wybór odpowiedniej nitownicy

Warto zastanowić się nad kupnem właściwej nitownicy. Pod uwagę trzeba tu wziąć konkretne potrzeby. Na rynku dostępne są na przykład rozmaite nitownice do nitów aluminiowo-stalowych czy stalowo-stalowych.

Uniwersalne urządzenie do łączenia różnych elementów

Decydując się na zakup konkretnego urządzenia, musimy sprawdzić, jakie nity będą nam potrzebne. Uzależnione to będzie przede wszystkim od tego, jakie materiały będziemy ze sobą łączyć. Jeśli nie mamy określonych potrzeb (np. kupujemy nitownicę do własnego warsztatu), wystarczająca będzie nitownica do nitów standardowych. Jeśli chcemy natomiast łączyć materiały miękkie (drewno czy plastik), konieczny będzie zakup nitownicy wykorzystującej nity rozwidlone.

Jeżeli sami nie posiadamy wystarczającej wiedzy na ten temat, to można poprosić sprzedawcę o pomoc przy wyborze najlepszego urządzenia. W każdym razie wybór konkretnej nitownicy powinien dostosowany do zakresu prac, które chcemy przeprowadzać z jej wykorzystaniem.

Go Top