Produkcja mebli – jakie elementy złączne są niezbędne?

Elementy złączne pozwalają na stworzenie stabilnej oraz trwałej konstrukcji. Z tego względu znalazły one zastosowanie w bardzo wielu branżach. Szczególną rolę odgrywają one jednak zwłaszcza w produkcji mebli, które z racji swojego przeznaczenia po prostu muszą cechować się dobrą wytrzymałością, ale także estetyką wykonania.

Nity i gwoździe

Gwoździe i nity to najczęściej wykorzystywane elementy złączne stosowane przy masowej produkcji mebli. Stosuje się je np. do zabezpieczania tylnej ściany szaf czy regałów, oferując stabilne połączenie. Dużą zaletą jest łatwość i szybkość montażu z ich wykorzystaniem.

Śruby i wkręty ciesielskie

Wkręty ciesielskie wykorzystywane są przede wszystkim do łączenia elementów konstrukcji szkieletowych, takich jak krokwie, kontrłaty, łaty, czy też więźby dachowe. Ponieważ produkty te cechuje duża wytrzymałość na warunki atmosferyczne, to z powodzeniem można ich używać również podczas budowy domów szkieletowych. Wkręty ciesielskie są też wykorzystywane w branży meblarskiej. Stosuje się tu np. wkręty z łbem walcowym czy wkręty z łbem sześciokątnym. Oprócz stabilnego połączenia i odpowiedniego docisku, odpowiednio dobrane wkręty wpływają też na estetykę wykończenia.

Bez zastosowania solidnych elementów złącznych bardzo trudno byłoby sobie wyobrazić produkcję  mebli. Z tego powodu niezwykle ważny jest zakup elementów złącznych odpowiednio zabezpieczonych, np. odpornych na korozję.

Go Top