Podkładki kwadratowe do śrub - kiedy są stosowane?

Podkładka to jeden z podstawowych segmentów technicznych, którego zastosowanie można wykorzystać w przypadku łączeń śrubowych. Znajdują się one zazwyczaj pod łbami śrub albo występują jako dodatkowy element pod nakrętkami. Podkładki kwadratowe do śrub to funkcjonalne fragmenty służące do zabezpieczenia wielu elementów konstrukcyjnych. Dodatkowo dzięki ich zastosowaniu w warsztacie, zakładzie produkcyjnym, a nawet w gospodarstwie domowym podkładki kwadratowe spełniają także funkcję estetyczną. Należy pamiętać, że kształt podkładki śrubowej zależy przede wszystkim od jej przeznaczenia.

Kwadratowe podkładki do śrub - gdzie mogą być stosowane?

Podkładki kwadratowe wykorzystywane są znacznie rzadziej niż te o okrągłym kształcie, ze względu na inną specyfikację i zastosowanie tych elementów. Kwadratowe podkładki stosowane są głównie przy połączeniach śrubowych w drewnianych konstrukcjach. Mowa tutaj o montażu bardzo ciężkich elementów takich jak: krokwie dachowe oraz segmenty składające się z konstrukcji ścian. Podkładki kwadratowe wykorzystują przed wszystkim firmy dekarskie oraz osoby specjalizujące się w montażu paneli fotowoltaicznych.

Kwadratowe podkładki za sprawą  dużo większej płaszczyzny styku ze śrubą i drewnem, zabezpieczają o wiele lepiej drewniane elementy przed licznymi uszkodzeniami. dodatkowo dzięki dobrej przyczepności, zapewniają odpowiednią stabilność połączenia. Wykluczają proces wkręcania się łba śruby do drewna, ograniczając tym samym powstawanie pęknięć, które mogą osłabić konstrukcję. Kwadratowe podkładki do śrub to akcesoria nierdzewne, dlatego mogą być stosowane na otwartej przestrzeni, w różnych warunkach atmosferycznych.

Spośród dostępnych produktów na rynku mamy do wyboru kwadratowe podkładki do śrub w różnych wariantach wymiarowych, jeżeli chodzi o długość boków oraz średnicę otworów na śruby.  

Podsumowując: kwadratowe podkładki do śrub przeznaczone są głównie do konstrukcji drewnianych nie tylko ze względu na łatwość montażu. Dzięki wysokiej trwałości podkładki wykorzystuje się podczas montażu ciężkich materiałów konstrukcyjnych. 

Go Top