Nity z łbem kulistym – czym się charakteryzują?

Nity umożliwiają tworzenie trwałych połączeń blach, tworzyw sztucznych oraz wielu innych materiałów.  To element standaryzowany, zabezpieczony przed korozją, występujący w wielu wersjach. Czym charakteryzują się nity z łbem kulistym?

Nity z łbem kulistym - zalety

Nity z łbem kulistym sprawdzają się do łączenia metali oraz tworzyw sztucznych, a szczególnie znaczenie mają w przemyśle czy w ramach zabezpieczaniu zbiorników, ponieważ występują w seriach kwasoodpornych. Wytrzymują w najtrudniejszych warunkach środowiskowych. Nity wprowadza się odpowiednim narzędziem, czyli nitownicą. Z reguły pneumatyczną, mocno przyśpieszającą pracę. Nity z łbem kulistym działają na powierzchniach nierównych, elastycznych. Scalają materiały izolacyjne, ale też znacznie lżejsze konstrukcje. Nity najczęściej produkuje się z miedzi, stali, aluminium albo ze stopów metali w celu uzyskania pożądanych właściwości.

Możliwość indywidualnego dopasowania elementów

Nitowanie to technika zapewniająca szczelność. Element po wbiciu wygląda bardzo estetycznie i z reguły nie wymaga dodatkowej obróbki. Nity można zamówić w wersjach standardowych, albo zoptymalizowanych pod konkretne potrzeby. Wato w tym przypadku kontaktować się bezpośrednio z producentem. Jedną z ciekawostek jest to, że na rynku można odnaleźć nity plastikowe. Ponieważ nie przewodzą prądu znajdują zastosowanie w motoryzacji i przy produkcji komputerów.

Elastyczność nitowania przydaje się w nowoczesnej gospodarce

Nity z łbem kulistym i z niskim profilem dają największy poziom elastyczności przy łączeniu większości materiałów. Nitowanie nie wymaga ponadto użycia dużego nakładu pracy. To proces pół-automatyczny doceniany w branży AGD, komputerowej, budowlanej, motoryzacyjnej, w przemyśle, a to zaledwie część możliwości. 

Go Top