Nakrętka z uchem – kiedy jest stosowana?

Podwieszanie elementów do różnych konstrukcji wymaga zastosowania wytrzymałych łączeń. Nakrętka z uchem to jedno z najciekawszych rozwiązań, które sprawdza się w instalacjach hydraulicznych, elektrycznych, w budownictwie, przemyśle i przy projektowaniu zaawansowanych systemów wentylacyjnych.

Niewielki element o wysokiej wytrzymałości

Nakrętka z uchem wytrzymuje duże obciążenie w przypadku podwieszenia, nawet do dwóch ton. To jeden z najmocniejszych punktów mocujących, chociażby do silników maszyn i drogich urządzeń. Element przydaje się przy transportowaniu i sprawdza się do przeciągania liny w celu lepszego zabezpieczenia przewożonego asortymentu. Wykorzystanie nakrętki zależy też w dużym stopniu od kreatywności. Bardzo dobrze nakrętka z uchem współpracuje z łańcuchami, karabińczykami, ruchomym sprzętem lub elementami dekoracyjnymi.

Jakie rodzaje nakrętek z uchem występują na rynku?

Na rynku spotyka się nie tylko nakrętki utrzymujące stabilną pozycję, ale również modele ruchome zapewniające większy komfort dostępowy. Przed zakupem warto sprawdzić maksymalną wytrzymałość, standaryzację techniczną, sposób zabezpieczenia końcówki i czy przypadkiem nie posiada ostrych krawędzi. Nakrętka z uchem wytrzymuje duże wahania temperatur, więc sprawdza się w przemyśle. Chociaż nakrętka charakteryzuje się niewielką masą i bardzo niską ceną to wytrzymuje ogromne obciążenia oczywiście w zależności od wybranej klasy produktu.

Gdzie nakrętka z uchem sprawdza się najlepiej?

  • bardzo wytrzymały punkt zaczepowy dla urządzeń i elementów o skomplikowanej strukturze, silników,
  • techniki dźwigowe,
  • do przeciągania liny, łańcuchów,
  • w instalacjach wentylacyjnych oraz hydraulicznych,
  • w szeroko pojętym budownictwie.

Nakrętka z uchem znajduje się w kategorii zawiesia i to duża pomoc dla wielu wykonawców potrzebujących pewnych punktów zamocowań na dłużej. Niski koszt, sprawdzona konstrukcja, liczne zastosowania na zewnątrz i wewnątrz, także w transporcie, to tylko niektóre z najważniejszych zalet elementu.

Go Top