Lina stalowa ocynkowana – gdzie znajduje zastosowanie?

Ze względu na swoje właściwości liny stalowe znajdują zastosowanie w zasadzie w każdym sektorze gospodarki. Bez nich naprawdę trudno byłoby sobie wyobrazić efektywne wykonywanie wielu koniecznych zadań. O tym, w jakich pracach można je konkretnie stosować i dlaczego akurat wzmacniane są cynkiem, piszemy poniżej.

Dlaczego cynk w linach stalowych?

Jak łatwo można się domyślić, wykorzystanie cynku w produkcji lin stalowych nie jest dziełem przypadku. Pierwiastek ten cechuje się wyjątkowymi właściwościami ochronnymi. Cynkowanie ogniowe solidnie zabezpiecza całą konstrukcję, jednocześnie chroniąc ją przed działaniem korozji oraz zbyt wczesnym zużyciem. Warto również podkreślić, że nawet jeśli w wyniku różnych czynników uszkodzona zostanie powłoka, to powierzchnia dalej będzie osłaniana.

Gdzie stosować liny stalowe?

Liny stalowe powszechnie stosuje się w różnorodnych maszynach budowlanych, takich jak na przykład betoniarki, spychacze, wyciągarki i inne. Z powodzeniem można je również wykorzystać w szeroko rozumianym transporcie przemysłowym, jako wyciągi transportowe i liny holownicze. Doskonale nadadzą się też jako składowa napędów umieszczanych w walcach i ciągarkach. Pewną ciekawostką może być też to, że ocynkowane liny stalowe świetnie sprawdzają się też w konstrukcji ogrodzeń oddzielających dziką zwierzynę. Wybór odpowiedniej liny należy zawsze uzależnić od konkretnych potrzeb. Dzięki temu mamy możliwość nie tylko pełnego wykorzystania ich potencjału, ale przede wszystkim zapewniamy sobie niezbędne bezpieczeństwo.

Go Top