Łańcuch węzłowy – gdzie znajduje zastosowanie?

Mocowanie bądź wieszanie przedmiotów w sposób trwały, bezpieczny, ale jednocześnie bez konieczności pomijania aspektu estetycznego nie rzadko stanowi wyzwanie. Szczególnie ciężkie i masywne przedmioty mogą nastręczać wiele trudności w montażu.  

Łańcuch węzłowy – do czego może zostać użyty?

Przykładowo, kiedy chcemy zawiesić fotel w salonie tak, by nie zerwał się przy pierwszej próbie wytrzymałości, , ale także w celu zabezpieczenia drogocennych rzeczy znajdujących się na zewnątrz (np. nowego kompletu mebli ogrodowych, ustawionych przed restauracją), warto wziąć pod uwagę skorzystanie z łańcucha węzłowego. Najczęściej wyrabiany jest on ze stali. Dzięki temu ten rodzaj łańcucha z powodzeniem może być używany nie tylko wewnątrz budynków, ale również i poza nimi – materiał ten jest odporny na czynniki atmosferyczne.

Podwieszanie cięższych, gabarytowych przedmiotów czy zabezpieczanie ich przed kradzieżą to nie jedyne jego zastosowania łańcucha węzłowego. Może posłużyć w wielu sytuacjach, jak np.:

  • odgradzanie albo zabezpieczanie określonego miejsca (np. terenu prywatnego lub strefy koncertowej),
  • zabezpieczanie bagażu podczas przeprowadzki – w bagażniku wewnętrznym czy dachowym (dzięki unieruchomieniu go, automatycznie zmniejsza się ryzyko uszkodzeń), 
  • w transporcie morskim – m.in. do łączenia ze sobą łodzi, jachtów, 
  • w magazynach firmowych,
  • blokowanie wejścia do nieużywanych pomieszczeń, np. komór w piwnicy 
  • wieszanie banerów reklamowych.

Podsumowując – łańcuch węzłowy może być pomocny wszędzie tam, gdzie konieczna jest solidność i wytrzymałość mocowania. Dostępny jest w różnych długościach i grubościach, może być też w odpowiedni sposób zmodernizowany, np. za pomocą ocynkowana – co pozwala dostosować poszczególne modele łańcuchów do aktualnych potrzeb.

Go Top