Jak wybrać dobre wkręty do regipsu?

Płyty karton-gips są powszechnie montowane zarówno w dużych konstrukcjach budowlanych, jak i tych wykonywanych przez domowych majsterkowiczów. Dzięki nim można dosyć łatwo wykonać różnego rodzaju zadania. Aby jednak przykręcanie płyt nie nastręczyło zbyt wielu kłopotów, warto zawczasu zaopatrzyć się w odpowiednie wkręty. A w jaki sposób wybrać te właściwe?

Zasady doboru wkrętów do regipsu

Prawidłowo dobrane wkręty do regipsu są absolutną podstawą wszelkich działań montażowych. Tylko wówczas będzie można efektywnie wykonać poszczególne zadania. Z tego względu znajomość zasad ich doboru będzie niezwykle przydatna. Czym zatem powinniśmy się kierować? Przede wszystkim podstawą będzie określenie rodzaju profili, na których wykonywana jest praca. Nieco inne wkręty należy wybrać do profili aluminiowych, a inne na przykład do drewna. W praktyce w przypadku prac ze ścianami działowym, czy też sufitami podwieszanymi, najlepiej sprawdzają się blachowkręty. Kolejnym kryterium, które należy wziąć pod uwagę, jest wybór gwintu. Można tu zdecydować się na gwint gruby (przydatny w konstrukcjach drewnianych) lub drobny (dobry do profili metalowych). W przypadku wątpliwości zawsze warto kierować się zaleceniami producenta. Najczęściej umieszczają oni w instrukcjach zalecenia na temat rodzajów wkrętów, które powinny zostać użyte.

Sami producenci najczęściej zalecają stosowanie stalowych wkrętów fosfatowanych. Oczywiście zawsze należy też stawiać na elementy złączne najwyższej jakości. Tanie wkręty nie tylko znacznie utrudnią pracę, ale również zepsują efekt nawet najlepiej wykonanego montażu.

Go Top