Haki ślimakowe – do czego możesz je wykorzystać?

Wielu fachowców w swojej pracy wykorzystuje wiele różnych akcesoriów i materiałów złącznych: od śrub i gwoździ po kotwy i haki. Wśród akcesoriów do mocowania bardzo trwałym elementem są haki ślimakowe, które cieszą się dużą popularnością w budownictwie.

Do czego wykorzystuje się haki ślimakowe?

Haki ślimakowe wykorzystywane są podczas prac remontowych, budowlanych i wykończeniowych. Świetnie nadają się do wykonywania różnorodnych mocowań. Bardzo często są wykorzystywane w warsztatach ciesielskich i stolarskich, a także dla osób samodzielnie produkujących meble. Ten element silnie mocujący stosowany jest w produkcji mebli ogrodowych takich jak huśtawki czy hamaki.

Haki ślimakowe bardzo często przydają się podczas wyposażania mieszkania. Dzięki ich świetnej przyczepności można z łatwością podwiesić różne elementy. Przedmioty można zamontować za pomocą lin lub łańcuchów, które podtrzymywane będą właśnie przez haki ślimakowe. Są dobrym rozwiązaniem, które sprawdza się w czasie montowania półek, a także podczas tworzenia różnych dekoracji. W altanach ułatwiają prawidłowe i wytrzymałe zawieszanie donic wiszących, a w domu wspomagają montowanie różnorodnych ozdób pod sufitem, na ścianach lub innych podłożach konstrukcyjnych. Haczyk ślimakowy znajduje również zastosowanie w naciągach i odciągach płacht, plandek oraz banerów. Dlatego często wykorzystuje się go podczas wieszania reklam.

Haczyki te są wygięte, a także posiadają specjalnie wyprofilowane gwinty. Dzięki temu łatwo można wkręcić je w powierzchnie drewniane. Wykonane są najczęściej z wysokogatunkowej stali. Charakteryzują się dużą wytrzymałością mechaniczną oraz mają bardzo estetyczny wygląd.

Go Top