Hak z gwintem do drewna – kiedy się przydaje?

Techniki zamocowań rozszerzają zastosowanie najpopularniejszych materiałów budowlanych. Haki z gwintem do drewna to interesujące rozwiązanie umożliwiające tworzenie unikalnych połączeń. Na rynku spotyka się najczęściej haki wykonane ze stali nierdzewnej, niezwykle wytrzymałe i wchodzące do drewna w sposób bardzo trwały zapewniający niezbędne bezpieczeństwo.

Dlaczego warto wykorzystać techniki łączeń przy wprowadzeniu elementów dekoracyjnych?

Haki z gwintem przydają się przede wszystkim do podwieszania dekoracji i pojawiają się w wersjach otwartych lub zamkniętych dla zwiększenia komfortu użytkowania. W przypadku haków otwartych zawieszoną część można w szybki sposób zdjąć. Trwałość mocowania zależy od przygotowania drewna. Wykonawca powinien podejść poważnie do tej kwestii, ponieważ pomyłki prowadzą do pęknięć. Niektórzy producenci wytwarzają haki z gwintem do drewna na indywidualne zamówienie, tez z głębszym wejściem, dłuższe lub o niestandardowym zakończeniu.

W jaki sposób posługiwać się najlepiej hakami z gwintem do drewna?

Wkręcanie bezpośrednie to najprostsza technika instalacyjna dla haków. Alternatywa to wprowadzenie kołków rozporowych. Na hakach można zawiesić cięższe elementy, w tym ruchome. W zależności od zakończenia haki stanowią też podstawę do stabilizowania całej konstrukcji drewnianej. Haki z gwintem wkręca się do drewna lub wbija w zależności od specyfiki projektu i umiejętności samego wykonawcy.

Haki wygięte lub pełne pełnią nieco inną funkcję, ale zapewniają niezbędną wytrzymałość, nawet przy wdrożeniach na zewnątrz i przy mocniejszym oddziaływaniu warunków atmosferycznych. W haki z gwintem do drewna można zaopatrzyć się od razu z kołkami rozporowymi w ekonomicznych zestawach. To zdecydowanie najlepsze rozwiązanie dla wykonawców pracujących głównie z drewnianymi konstrukcjami.

Go Top