Elementy złączne, które zawsze warto mieć w domu

Z elementami złącznymi spotkać możemy się nie tylko w przemyśle, ale również w domowych zastosowaniach. Często nawet podczas drobnych prac remontowych okazuje się, że potrzebne są nam różne śruby, nakrętki, wkręty i inne elementy metalowe. W tym artykule podpowiadamy, jakie elementy złączne warto posiadać w swoich zapasach.

Wkręty przydatne w każdym domu

Jednymi z najczęściej wykorzystywanych wśród wszystkich elementów złącznych są oczywiście wkręty. Te niepozorne małe przedmioty posiadają gwintowany trzon oraz łeb i są bardzo użyteczne w pracach montażowych. Ze względu natomiast na ich zastosowanie wyróżniamy tutaj wkręty do metalu, drewna oraz płyt kartonowo-gipsowych. Taki szeroki zakres pozwoli z łatwością dopasować je do materiału, z którym chcemy pracować. Dzięki nim możemy na przykład przymocować metalowe zawiasy do drzwi. Warto też przy tej okazji wspomnieć o blachowkrętach wykorzystywanych oczywiście do prac w blachach.

Śruby, podkładki i nakrętki równie ważne

Kolejnymi przydatnymi elementami złącznymi są różne śruby, podkładki i nakrętki. Wszystkie te akcesoria nieprzypadkowo umieściliśmy w jednym rzędzie, gdyż doskonale się wzajemnie uzupełniają. W ofercie producentów występują one w bardzo różnych wymiarach oraz rodzajach co pozwala dopasować je do konkretnych potrzeb.

Hydrauliczne elementy złączne

W domach często mamy do czynienia z zadaniami hydraulicznymi. Dobrze jest więc zaopatrzyć się też w dedykowane elementy złączne. Doskonale w pracach hydraulicznych sprawdzą się sworznie, kołki i opaski zaciskowe.

Go Top