Gwóźdź papowy – charakterystyka i zastosowanie

Gwóźdź papowy – charakterystyka i zastosowanie

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów gwoździ. Poszczególne ich grupy znacznie różnią się od siebie budową, która jest przystosowana do spełniania określonych wymagań. Decydując się na remont mieszkania lub prace wykończeniowe w naszym domu, warto sprawdzić, który rodzaj gwoździ najlepiej sprawdzi się przy konkretnej pracy.

Gwoździe papowe – co je wyróżnia?

Gwoździe papowe są bardzo popularne. Możemy je łatwo rozpoznać po kształcie łba– jest on szeroki i płaski. Jego średnica znacznie przewyższa średnicę trzpienia gwoździa i powinna być od niej co najmniej trzy razy większa. Dzięki temu materiał, który nim przymocowujemy, mocno trzyma się podłoża i nie przesuwa się.

Trzpień gwoździ papowych jest bardzo różny. Dostępne są gwoździe zarówno z krótszymi, jak i dłuższymi trzpieniami, dzięki czemu łatwo możemy je dopasować do specyfiki wykonywanej pracy.

Rodzaje gwoździ papowych

Gwoździe papowe występują w różnych wariantach. Możemy kupić zarówno gwoździe ocynkowane, jak i te w wersji surowej.

Gdzie możemy wykorzystać gwoździe papowe?

Gwoździe te, jak sama nazwa wskazuje, najczęściej służą do przytwierdzania papy izolacyjnej do dachu. Ich zastosowanie jest jednak o wiele szersze i oprócz prac dekarskich świetnie sprawdzą się również w łączeniu cienkich elementów wykonanych z blachy lub w przytwierdzaniu blaszanych elementów obróbek blacharskich do drewnianych konstrukcji nośnych. Wykorzystać je można także przy niektórych pracach tapicerskich. Typowe gwoździe tapicerskie różnią się od nich wypukłym łebkiem, jednakże ich kształt nie odbiega znacząco od gwoździ papowych.

<< Wróć do strony głównej bloga

Go Top